A Balaton-part mentén, festői környezetben fekvő Halászcsárda Festetics örökség, amely magyaros konyhával, balatoni halételekkel várja vendégeit.
A rendezvényhelyszínnek is kiváló étteremben hamisíthatatlan balatoni halételek és igazi magyaros ízek tömkelege fogadja a látogatókat.
A csárda kínálatát leginkább a hagyományos ételek jellemzik, melyeket nyáron akár élőzene kíséretében fogyaszthatunk el az étterem kerthelyiségében. A Halászcsárda rendezvények lebonyolítását is vállalja, egészen 150 főig, így lakodalmak, családi ünnepségek megtartása is lehetséges.
Festői környezet
A Halászcsárda festői környezetben található, Keszthely déli részén, a Balaton-part mentén, közvetlenül a Helikon Strand szomszédságában. Távol esik a város zajától, ezért nyugodtan fogyaszthatjuk ételeleinket, a csendet esetleg a Balaton hullámainak halk nesze, a tó madarainak hangja töri meg.
Hagyományos ízvilág
A csárdában -nevéből is adódóan – a balatoni halételek széles választéka dominál, a teljesség igénye nélkül, néhány ínyencséget említve: haltepertő pontyfiléből, tradicionális balatoni halászlé, fogas filé, harcsapaprikás. A halételeket a magyaros konyha finomságai egészítik ki: marha tatár, marha gulyás, zalai dödölle, ropogós csülök. A desszertek között találjuk a híres Gundel palacsintát, és a nyújtott házi rétest.
A Halászcsárda története
A csárda 1934. június 24-én nyitotta meg kapuit, a Festetics család építtette a Hortobágyi Csárda mintájára. Számos régi képeslapon, fotón megtaláljuk Keszthely egyik legrégibb éttermét. A város egyik legpatinásabb épülete címet is magáénak mondhatja, oszlopos tornácaival egyedülálló, országszerte ismert. Az 1980-as években sajnálatos módon leégett nádteteje, majd felújították, mégis mintegy 20 évig üresen állt. 2012 óta fogadja újra vendégeit.
Ha erre jársz, ne hagyd ki…
Mint korábban írtuk, a Halászcsárda a Balaton-part mentén található, ahol a kiadós lakoma után jól eshet egy kellemes séta. A part mentén található Helka és Kelén szobra, amelyről nem is gondolnánk, hogy egy igazi balatoni legenda, szerelmes történet rejlik mögötte. A zala megyei fafaragó művészek tölgyfából készült munkája 2010 óta tekinthető meg a parton.
Nyitvatartás, parkolás
A csárda egy rövid téli szünetet leszámítva egész évben nyitva tart. Ingyenes parkolás a csárda közvetlen közelében lehetséges.
Megközelítés
Ha Balatonszentgyörgy felől érkezünk be Keszthelyre a Festetics György úton, a város tábla után, az első kereszteződésnél, forduljunk le jobbra a Csárda utcába és a sorompó után már le is parkolhatunk.
A város központból indulva a Kossuth utcán kell végig mennünk, amely a Festetics György útba torkollik. Ezen az úton haladva, a temető után forduljunk el balra. Haladjunk továbbra is a Festetics György úton és az első kereszteződésnél balra fordulva a Csárda utcájába érünk, ahonnan 400 méter az étterem.