Teljesítsd a kihívásokat!
Ha már Keszthelyen jársz, akkor töltsd le a díjnyertes HELLO Keszthely mobil-appot és gyűjtsd be a jutalmakat! Bővebben
Kezdődik a 2024/2025-ös színházi évad bérletvásárlása a Balaton Színházban!
A válogatott előadások gazdag palettáján mindenki megtalálhatja a számára legkedvesebb műfajt és témát. Az évadot a rendezők és színészek olyan magával ragadó produkciókkal gazdagítják, melyek garantáltan emlékezetessé teszik a színházi élményt. Idén két gyermek bérlettel, és két felnőtt bérlettel várják a közönséget!
Festetics bérlet (kedd) 19.00
Simándy bérlet (szerda) 19.00
2024. október 22-23. 19 óra
Andrew Bergman:
TÁRSASJÁTÉK NEW YORKBAN
– vígjáték –
Turay Ida Színház (Budapest)
Az előadás időtartama 135 perc 1 szünettel
Egy New York-i műkereskedő házaspár gondtalanul éli életét egy pazarul berendezett lakásban. Egyik nap váratlanul beállít a feleség nővére és annak férje, azzal a szándékkal, hogy mivel ők elutaznak Buffalóba, az erkölcstelen életmódot folytató lányuk ügyeinek elrendezésére, addig édesanyjukat itt hagyják náluk. A kedves, szókimondó, idős hölgy megjelenése rengeteg komikus helyzetet teremt a műkereskedő házaspár életében, s egy szép napon, amikor beállít a világhírű festőművész, ez csak fokozódik.
Szereposztás:
Sophie – HŰVÖSVÖLGYI ILDIKÓ Kossuth-díjas
Maurice – MIKÓ ISTVÁN Kiváló és Érdemes művész, Jászai Mari-díjas
Barbara -SZUROMI BERNADETT
David – KURKÓ J. KRISTÓF
Trudy – STEINKOHL ERIKA
Martin – FEHÉRVÁRI PÉTER
Rendező: Tasnádi Csaba Jászai Mari-díjas
2024. novemberében
Moliére:
TARTUFFE
– színmű –
Bartók Kamaraszínház (Dunaújváros)
Az előadás időtartama 140 perc 1 szünettel
Ördögi szenteskedő. Nagy játékos. Zsarnoki cselszövő. Moliére (Jean Baptiste Poquelin) egyik legismertebb, legtöbbet játszott műve a Tartuffe. 1664-ben mutatták be Párizsban. Bár XIV. Lajosnak is tetszett, az egyház felháborodott, ezért évekre betiltották az „álszentek darabját”.
Persze a gátlástalan, törtető Tartuffe képmutatása, képessége mindenki manipulálására, átejtésére – korokon, társadalmakon átívelő. Így megy ez 360 éve, amióta a szerző befejezte a művét. Csakhogy Moliére taktikus író: nála nem csak Tartuffe az álszent, aki az erkölcs nevében valójában mindenkin átgázol, hogy hatalmat szerezzen magának. Orgon házában – ahol játszódik a történet – még elég sokan farizeusok a maguk módján. Tartuffe leleplezésével sok minden más is lelepleződik. Hiszen ahhoz, hogy Tartuffe létezni tudjon, szükség van a közegre, amely befogadja őt.
Vas István fordítását modernizáltuk. A képmutatás műve nem változott. Úgy nevetünk a komédián, hogy közben borzongunk.
Szereposztás:
Pernelle asszony, Orgon anyja – SPOLARICS ANDREA Jászai Mari- és Aase-díjas
Orgon, Elmira férje – QUINTUS KONRÁD
Elmira, Orgon második felesége – KOVÁCS VANDA
Tartuffe, álszent – JÓZAN LÁSZLÓ
Cléante, Orgon sógora – KISS ATTILA
Mariane, Orgon lánya, Valér szerelme: HOLECSKÓ ORSOLYA
Dorine, Mariane komornája: MARJAI VIRÁG
Damis, Orgon fia: IVANICS TAMÁS
Valér, Mariane szerelme: HAJNAL JÁNOS
Lojális úr, törvényszolga: SZEMÁN BÉLA
Rendőrhadnagy: GASPARIK GÁBOR
Lőrinc, Tartuffe szolgája: HORVÁTH ISTVÁN
Flipote, Pernelle asszony szolgálója: PALKÓ PANKA
Rendező: Őze Áron Jászai Mari-díjas
2025. márciusában
Márton László:
JÁSZAI MARI FELTÁMASZTÁSA
– komédia –
Pannon Várszínház (Veszprém)
Ősbemutató: 2025. február
A színmű a covid-járvány idején játszódik. Főszereplője, Viktória, középiskolai tanárnő, aki a gimnázium színjátszó szakkörét vezeti. Az az ötlete támad, hogy amíg nem próbálhatnak színpadon, írjanak közösen egy drámát a legendás hírű színésznő, Jászai Mari életéről. Közben a magánéletére is fény derül. Lányát, Andit egyedül neveli. Andi nemrég elköltözött tőle, viszont megköveteli, hogy Viktória továbbra is támogassa. Andi az anyjától kapott pénzt a kutyájára és a macskájára költi, akiket a gyerekeinek tekint.
A közös színmű írása közben Viktória mindinkább azonosul Jászai Marival. Tanulmányozza fontosabb szerepeit. Különösen Jászai Mari Médeia-alakítása nyűgözi le. Megpróbálja felidézni, utánozni Médeiát, a nőiségében megalázott, becsapott asszonyt, ahogyan a régi nagy színésznő megjelenítette.
Ugyanakkor Viktória élete egyre inkább hasonlítani kezd Médeiáéhoz. A mű a nagy komédiák nyomdokaiban jár, a humor forrása nem szituációs humor, még csak nem is a figurateremtés által mulatságos. A humor a társadalmi problémák mély megéléséből, a tragikus helyzetek más szemléletű ábrázolásából táplálkozik, görbe tükröt tart elénk, eszünkbe juttatja Gogol szállóigévé vált mondatát A revizor sikerére reagálva: „Magatokon röhögtök.”
Szereposztás:
Viktória, azaz Kucsera Viktória, tanárnő, magyar-történelem szakos – KÁRPÁTI BARBARA
Andi, azaz Kucsera Andrea, a lánya – MAGASHEGYI NÓRA
Juli, azaz Ottoványiné Hincz Julianna tanárnő, biológia-kémia szakos – KÁTAI KAMILLA
Berci, azaz Varga Bertalan, Viktória ismerőse – SZELLE DÁVID
Kátyú, kutya – PINTÉR ZOLTÁN DÁNIEL
Cuci, cica – KOVÁCS ZSÓFIA
Rendező: Szelle Dávid
2025. áprilisában
Reginald Rose:
TIZENKÉT DÜHÖS EMBER
– dráma –
Vörösmarty Színház (Székesfehérvár)
Az előadás időtartama 110 perc szünet nélkül
Egy gyilkosság, tizenkét esküdt, tények és gyanúk: a kérdés, amiről dönteni kell, hogy egy fiatal fiú megölte-e az apját. Bűnös vagy nem bűnös? Egyik esküdt úgy véli, a bizonyítékok nem egyértelműek. Nem elégszik meg azzal, aminek az ügy látszik, és bolygatni kezdi a kétségtelennek tűnő ítéletet. A végső döntés meghozatalához viszont teljes egyetértésre van szükség. Elkezdődik tehát az idegek játéka, és máris többről van szó, mint egy gyilkossági ügyről.
A szellemi küzdelem során derül fény a gyilkosság egyes részleteire és a vallomásokban rejlő ellentmondásokra, sőt, az esküdtek jelleme is egyre jobban kirajzolódik.
Az előadás a demokrácia működésének fontos kérdéseit boncolgatja, sok, a helyzetből fakadó humorral, illetve az egyéni sorsokból és jellemekből eredeztethető mély drámával egyszerre ábrázolja tizenkét egymástól független ember együttműködésének és társadalmi felelősségvállalásának lehetséges buktatóit.
Az 1920-ben született amerikai szerző, Reginald Rose legsikeresebb és legismertebb műve, a Tizenkét dühös ember 1954-ben eredetileg tévéjátéknak készült, három évvel később világhírű mozifilm született belőle. A színpadi változatot az író 1964-ben írta meg, a sikerszériája azóta töretlen.
A színdarab Magyarországon a THEATRUM MUNDI Színházi és Irodalmi Ügynökség közvetítésével kerül színre.
Szereposztás:
Esküdtek – ANDRÁSSY MÁTÉ, VÉGH-SZIRMAI IRÉN, SÁGHY TAMÁS, ZÁVODSZKY NOÉMI, KRICSÁR KAMILL, VÁRADI ESZTER SÁRA, BALLÉR BIANKA, KUNA KÁROLY, EGYED ATTILA, JUHÁSZ ILLÉS, VARGA LILI, KERKAY RITA
Rendező: Cserhalmi György a Nemzet Színésze, Kossuth- és Balázs Béla-díjas
Ha már Keszthelyen jársz, akkor töltsd le a díjnyertes HELLO Keszthely mobil-appot és gyűjtsd be a jutalmakat! Bővebben
8360 Keszthely, Fő tér 3.