Teljesítsd a kihívásokat!
Ha már Keszthelyen jársz, akkor töltsd le a díjnyertes HELLO Keszthely mobil-appot és gyűjtsd be a jutalmakat! Bővebben
A Keszthelyi-hegység hazánk egyik legváltozatosabb élővilágú vidéke, mely számos védett növény és állatfajnak adnak otthont. Szabadidős tevékenységekre, rövid sétákra, kirándulásra, nagyobb túrákra egyaránt alkalmas, barlangjait, várait is meglátogathatjuk. Erdei egykor a Festetics családé voltak.
A Dunántúli-középhegység legnyugatibb tagja a Keszthelyi-fennsík, melynek legmagasabb pontja a Köves-tető (444 m). A hegység két nagy tömbből áll, az egyiket mészkő, dolomit, míg a másikat bazalt alkotja. Számos védett növény és állatfajnak adnak otthont, mintegy 80 védett, fokozottan védett növényfaj ismert. Figyelemreméltók a dolomitnövényzet ritkaságai (cifra kankalin, vitézvirág, lisztes berkenye kisfajok, szúrós csodabogyó) Állatvilága is nagyon gazdag. Országosan is ritka bogár-és lepkefajok élőhelye a hegység.
“A túraútvonalak jól ki vannak táblázva. Sok-sok kilátó, pihenőhely, kirándulóhely.”
Balogh Benjámin AttilaHelyi idegenvezető
Jó hír a Geocaching szerelmeseinek, hogy a hegységben több geoláda is található: megkeresésükkör a kincskeresést ötvözhetjük a természetjárással. Ingyenesen látogathatók a hegység várai, a Rezi és a Tátika, melyek megmászása szintén kiváló program lehet az egész családnak, ismerjük meg történetüket is! A Tátikától nem messze, a Kovácsi-hegyen található egy Buddha-szentély, a Dalai Láma által felavatott Sztúpa.
Ahogy keleti irányban távolodunk Keszthely felől, a Balatongyörök-Balatonedericsi közti 8,5 km hosszú szakaszt a Pele Apó tanösvényen is megtehetjük, a fokozottan védett, balatonedericsi Csodabogyós-barlangnál lyukadunk ki.
Kerékpártúra: tapasztaltabbaknak, nehezített terepen.
8315 Gyenesdiás, Nagymező
Ha már Keszthelyen jársz, akkor töltsd le a díjnyertes HELLO Keszthely mobil-appot és gyűjtsd be a jutalmakat! Bővebben