Teljesítsd a kihívásokat!
Ha már Keszthelyen jársz, akkor töltsd le a díjnyertes HELLO Keszthely mobil-appot és gyűjtsd be a jutalmakat! Bővebben
A múltidéző múzeumok nagyrésze a keszthelyi Sétálóutcán és közelében található, emiatt belvárosi múzeumoknak is nevezzük őket. Megtalálható Történelmi Panoptikum, Horrorárium és Kínzómúzeum, Erotikus Panoptikum, Rádió és Televízió Múzeum, Magnómúzeum valamint a Kályhák Háza.
A Sétálóutcáról megközelíthető, pincerendszerben kialakított Történelmi Panoptikumban a magyar történelem nagy alakjai elevenednek meg. Zorkóczy Éva, népi iparművész által készített mintegy 120 babán, Attilától Mindszenty bíborosig sok híres személyt láthatunk, továbbá megtekinthetünk apáca-, és papi viseleteket.
“A háttérben az István a király rockopera zenéi hallatszanak, fantasztikus hangulata van.”
Demény KrisztinaHelyi idegenvezető
A Történelmi Panoptikum környékén, egy kapualjon keresztül jutunk be az első magyarországi Horrorárium és Kínzómúzeumba, ahol különböző középkori kínzó technikákat vehetünk szemügyre, mint a lefejezés, karóba húzás, nyelvkitépés. A Magyar Képzőművészeti Egyetem hallgatói készítették az itt látható viaszfigurákat, melyek közt megelevenedik Báthory Erzsébet, Vlad Tepes „Drakula” alakja is.
“Gyenge idegzetűeknek nem ajánlott.
Vaderna JózsefHelyi idegenvezető
Fél évezred kínzásai a Középkortól az Újkorig,Távol-Kelettől Amerikáig viaszfigurák és képillusztrációk segítségével mutatja be a középkor kínzásait. Láthatóak a sötét középkor tortúrái, a németalföldi, francia, japán módszerek, de találkozhatunk Drakulával és a csejtei Báthori Erzsébet szadizmusával is.A korabeli dokumentumok alapján elkészített eszközök hűen tükrözik a korábbi századok kegyetlenkedéseit.”
A Sétálóutca „kastély felöli” végében található a Rádió és Televízió múzeum, amely közel 1000 darabos gyűjteményen keresztül mutatja be az elektronikus készülékeket egészen az 1920-as évektől. A múzeumot, mely egy 1820-ban épült barokk stílusú, fagerendás magtár épületben kapott helyet, 2006-ban alapította Nádler József, helyi rádió és tv műszerész, elektrotechnikus. A kiállítás darabjai 70%-ban még működő eszközök: TV készülékek, rádiók, lemezlejátszók, magnók.
“Magyarország közelmúlt technikai történelme, elsősorban Orion és Videoton TV-k és rádiók a kezdetektől 1980-ig. Minden technikai és nem technikai felnőttnek és diáknak ajánlom!!!”
Farkas BertalanHelyi idegenvezető
A Magnómúzeumban az analóg hangrögzítés történetébe nyerhetnek bepillantást az érdeklődők. A múzeum páratlan gyűjteményt mutat be, amely a legkorábbi Edison-féle fonográftól kezdve a huzalos és orsós magnókon át egészen a profi stúdióberendezésekig terjed. A tárlat egyben interaktív bemutató és hangélmény is. A látogatók testközelből élvezhetik a régi készülékek hangját, és különleges felvételeket. Ilyen a Berlin 1944-es bombázása alatt készült első nyilvános sztereó koncertfelvétel. Megismerhetik a hazai és nemzetközi hangrögzítés történetét. A múzeum csak tárlatvezetéssel egybekötve látogatható, a tárlatvezetések naponta (kivéve kedd és szerda) 11 és 14 órakor indulnak, időtartamuk kb. 75 perc, melyekre előzetesen időpontot lehet foglalni. A múzeum mottója: „Gyere el hozzánk és, élvezd a múlt hangjait!”
“Nagyon sok magnó, színvonalas , kedves tárlatvezetés, akit érdekel a téma, azok számára kihagyhatatlan!”
Schlagmüller GáborHelyi idegenvezető
A Festetics-kastély mellett találjuk a Kályhák Házát, ahol a magyar hagyományos kályha készítés folyamatát, továbbá régi sütő, főző és fűtő berendezéseket vehetünk szemügyre. Láthatjuk továbbá magyar tájegységek kályháinak és kemencéit bemutató mintegy 70 makettet – a gyűjtemény folyamatosan bővül. Érdekes és egyben kedves szolgáltatás, hogy akár örökbe is fogadhatunk kályhát. A Kályhák Háza része egy fazekasműhely is, ahol Szalay Imre, fazekas, cserépkályha- és kemenceépítő iparművészt nézhetjük munka közben, akár csoportos programban is kipróbálhatjuk a csempekészítést.
“Három kis szoba, az egyik a műhely ahova csak benézni szabad, a középső a bolttér. Itt gyönyörű termékeket lehet venni teljesen alacsony árakon. Aki azt mondja drága, nem ismeri az értékét ezeknek a tárgyaknak. Az utolsó szoba egy kályhamakett kiállítás, ami kifejezetten érdekes, és kemény 200 forintot már csak a mester támogatása érdekében is megér.”
Rippl BalázsHelyi idegenvezető
A Sétálóutcán, Vidor Játékmúzeum mellett találjuk a Magyarországon egyedülálló Erotikus Panoptikumot, amely egy történelmi pajzán kiállítást mutat be. A naturalista stílusú kiállításon a Magyar Képzőművészeti Egyetem hallgatóinak a teljes életnagyságú szilikon szobrain keresztül a reneszánsz erotikus irodalom elevenedik meg: Boccaccio, De Sade márki, Kama Sutra alakjai.
“Pajzánkodás, huncutságok. Merész, kitárulkozó viaszbábuk.”
Gyimesi KrisztinaHelyi idegenvezető
Parkolás a Zeppelin téri parkolóban, a Fejér György Városi Könyvtár előtt, valamint a szomszédos utcákban lehetséges.
Ha már Keszthelyen jársz, akkor töltsd le a díjnyertes HELLO Keszthely mobil-appot és gyűjtsd be a jutalmakat! Bővebben